Książka: Mnich, który sprzedał swoje ferrari

Książka mindfulness Mnich, który sprzedał swoje ferrari

     autor: Robin S. Sharma
    Jestem artystą życia - moim dziełem jest moje życie. Suzuki
    

 
     Mnich, który sprzedał swoje ferrari, to opowieść o ambitnym, przepracowanym adwokacie, który na skutek rozległego zawału serca, postanawia z dnia na dzień zmienić swoje życie. Zdobył wszystko o czym większość ludzi może tylko marzyć, ale pomimo bogactwa i dostatniego życia brakowało mu czegoś fizycznie, emocjonalnie i duchowo.
Zewnętrzny sukces jest niczym, jeśli nie towarzyszy mu wewnętrzne zadowolenie.
     O kurcze, pomyślałam! Już tyle napisano książek o ludziach, którzy pod wpływem traumatycznych wydarzeń zmieniają się i zaczynają inaczej myśleć. Patrzą w głąb siebie, poszukują własnej drogi z dala od szaleństwa, które oferuje świat itp. Co jeszcze można na ten temat napisać? 
     Ale zaintrygował mnie fakt, że Brian Tracy i Paulo Coelho zamieścili swoje pozytywne recenzje. Postanowiłam zakupić książkę i z kubkiem kawy zasiadłam na tarasie oddając się lekturze, która według Paulo Coelho to "porywająca historia, która uczy i bawi" i ... przepadłam na cały dzień.
     Jest to opowieść pełna mądrej ale nade wszystko użytecznej wiedzy. Książka, dzięki której można wprowadzić niesamowite zmiany do swojego życia. Z ręką na sercu, to piszę!
     Muszę się przyznać, że mam zwyczaj robienia notatek z czytanych książek tj. zapisuję cytaty lub fragmenty, które mnie poruszyły (Czy ktoś cierpi na tą samą dolegliwość?), ale w przypadku tej książki zorientowałam się szybciutko, że musiałabym przepisać ją całą.
I żeby za dużo nie pisać (długie recenzje są po prostu nudne), to tylko napomknę, iż spodobało mi się porównanie naszego umysłu do ogrodu.
Jeśli dbasz o swój umysł, odpowiednio go odżywiasz i pielęgnujesz, zakwitnie piękniej, niż byś się spodziewał. Ale jeśli pozwolisz, by opanowały go chwasty, nigdy nie zaznasz prawdziwego spokoju ducha i głębokiej harmonii wewnętrznej. 

     Tak na marginesie, Ajahn Brahm, buddyjski mnich porównuje umysł do kurnika, w którym albo zbierasz jajka albo gówna. Ja mam zamiar zbierać jajka!Komentarze