HAFT PSZCZOŁA ROBOTNICA


     Dzisiaj w roli głównej pszczoła robotnica. Ten wzór tak się spodobał młodym architektom wnętrz, że przymusili mnie do wyszycia. Na marginesie, nie musieli mnie mocno prosić. Wzór haftu pochodzi z książki Veronique Enginger - Oiseaux, papillons et petites betes, która przepełniona jest wzorami motyli, biedronek, pajączków, ptaków itp.
Haft powstał na lnie obrazkowym 30 ct, w kolorze białym. Użyłam do niego nici DMC.

     W tak zwanym międzyczasie czytam biografię Vivienne Westwood. Polubiłam ją, kobietę silną zdecydowaną i oddaną swojej pasji. Zainspirowała mnie i zapewne wiele kobiet na świecie.
Vivienne Westwood jest projektantką mody, która wywarła ogromny wpływ na tą dziedzinę. Współtwórczyni ruchu punkowego. Aktywistka walcząca o wszystko, co uważa za słuszne i piękne. Kochająca przyrodę.
Jej życiowe motto brzmi: "Wszystko się łączy. Co oznacza, że ważne jest wszystko, cokolwiek myślimy, mówimy, czy robimy. Robisz coś dlatego, że zostałeś zainspirowany. Bądź jak najlepszy. I żyj w zgodzie z sumieniem. Należy szukać piękna, we wszystkim. W każdej chwili i w każdym człowieku". I oczywiście, co ma potwierdzenie studiując biografię innych ludzi, którzy osiągnęli sukces, od najmłodszych lat kochała czytać książki. Jak sama wspomina: badałam przyrodę i czytałam, czytałam.
A wy co teraz czytacie? A może oddajecie się swoim pasjom, aby ten świat był bardziej piękny?                   
    

Komentarze

 1. Szykuj książkę - chętnie pożyczę :*
  Pięknie piszesz <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłam dla Ciebie, tylko sobie pożyczyłam🤦‍♀️

   Usuń

Prześlij komentarz