ATYPICAL 
    RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

     Niech ta dzisiejsza Święta Noc przyniesie pokój i radość do Waszych Serc i rodzin, a w domach niech się unoszą zapachy pieczonego ciasta, przypraw korzennych i herbaty z kardamonem. Choinka jest już zapewnie ubrana, więc gdy rozbłyśnie pierwsza gwiazdka znajdzie pod nią jak najwięcej prezentów.
A gdy nadejdzie północ, idźcie na Pasterkę, przywitać się z Dzieciątkiem Jezus.
W naszej rodzinie magia tej nocy trwa ... po Pasterce spotykamy się z sąsiadami i siedzimy do porannych godzin, bo jak można przespać tę noc.

     Inspiracją do wykonania tego haftu był serial "Atypical". Jak wcześniej pisałam, polubiłam historię Sama i jego fascynację Antarktydą i pingwinami. Można pokusić się o stwierdzenie, że to tylko serial, ale ta historia zawiera w sobie dużo prawdy. Prawdy o miłości rodziców i siostry do dziecka, którego zachowanie odbiega od norm ogólnie przyjętych, chociaż oglądając ten serial ma się wrażenie, że to otoczenie jest dysfunkcyjne, a nie Sam.
    Odnalazłam się w tej historii, częściowo. Zrozumiałam, że nie mogę wymagać za dużo od siebie i innych. Doceniłam drogę, którą przeszłam, żeby znaleźć się w tym miejscu co jestem i stwierdzić, że jest  dobrze,  a nawet bardzo dobrze. 

Komentarze