GOLD IMAGO

     Zawsze fascynowały mnie motyle.  Piękne, majestatyczne i bezbronne, mam wrażenie, że ich powołaniem jest cieszyć ludzkie oko swoim widokiem. Niektóre gatunki żyją tylko kilka godzin inne kilka miesięcy. W tym krótkim czasie potrafią się przepoczwarzyć z brzydkiej, odrażającej gąsienicy w dorosłą postać motyla - imago.
Czy my potrafimy, aż takich zmian dokonać w naszym życiu? Z brzydoty w piękno, ale naszych uczuć i myśli?
Przecież, ćma też jest motylem - tylko niekochanym.
   


     Haft powstał, jako motywator dla mojej córki, której marzeniem jest skończyć złotnictwo i stworzyć swoją markę pod nazwą Gold Imago.
Użyłam metalizowanej nici firmy DMC, nr E3852 light effects, która fajnie imituje złoto. Natomiast bardzo trudno  się nią wyszywało, nitka się rozdwajała, plątała i rwała.
Ale, jeżeli zamysł o firmie urzeczywistni się, to kolejny haft motyla wyszyję muliną DMC z 24 karatowego złota, która jest ręcznie robiona w Miluzie we Francji w fabryce DMC. Córcia jednak musi się śpieszyć, ponieważ na rynek wypuszczono tylko 17 460 szt. pasemek muliny, jako towar limitowany z okazji otwarcia firmy DMC w 1746 roku. Cena pasemka to koszt ok 400 zł.

   
   

    Jeżeli chcemy cieszyć się widokiem motyli w ogrodzie, to warto posadzić Budleje Davida, ozdobne krzewy o pięknych i dekoracyjnych kwiatostanach, które wabią motyle, a potem pozostaje już cieszyć się tylko ich widokiem.
"Kto mieszka wśród piękna i tajemnic ziemi, nigdy nie jest samotny i znudzony życiem".
                                                                                                               Rachel Carson


Lawenda


Komentarze